پرسش و پاسخ

چوب پلاستیک یا وود پلاستیک (Wood plastic composite) محصولی است مهندسی شده که از ترکیب خرده های چوب و پلیمرهایی مانند پلی پروپیلن (P.P)، پلی اتیلن (P.E)و یا پلی وینیل کلراید(P.V.C) و سایر مواد مورد نیاز جهت افزایش مقاومت محصول حاصل می گردد.

۱-در تولید آن نیازی به قطع درختان بعنوان ماده اولیه نیست و تنها از خرده های چوب و ضایعات آن استفاده می شود.
۲-پلیمر بکار رفته می تواند ضایعات مجتمعهای پتروشیمی و سایر محصولات کارخانجات و صنایع دیگر باشد که با استفاده از آنها ،انباشت پلاستیک های تجزیه ناپذیر و یا دیر تجزیه پذیردر طبیعت کاهش میابد.
۳-کامپوزیتهای چوب پلاست خود می تواند بازیافت شده و مجددا در فرآیند تولید وود پلاست بعنوان ماده اولیه بکار رود.

در استفاده از کامپوزیتهای پاستو وود محدودیت هایی که برای چوب متصور هستیم وجود ندارد و در انواع فضاهای داخلی و خارجی امکان استفاده از آن وجود دارد اما با توجه به برتری های فیزیکی این محصول استفاده از چوب پلاست در فضاهای خارجی بیشتر می باشد.

با توجه به اینکه پی وی سی محصولی مضر برای محیط زیست می باشد محصولات آدورا وود با در نظر داشتن رسالت اجتماعی خود که همانا حفظ محیط زیست می باشد ، از این پلیمر بدلیل خطرات ذیل استفاده نمی نماید و از پلی پروپیل در تولید وود پلاستیکهای خود استفاده می نماید:
۱- پی وس سی در اثر حرارت شروع به انتشار گاز دی اکسین که سمی است نموده و آلودگی هوا را بوجود می آورد.
۲-استفاده از استبلایزر های پایه سرب برای ایجاد پایداری در محصولات دارای پی وی سی آثار مخربی بر محیط زیست ایجاد می نماید
۳-در فرآیند تولید P.V.C ، پساب حاصل باعث افزایش سطح کلروفرم و وینیل کلراید آبهای زیر زمینی شده که این مواد موجب از بین رفتن زیستگاهای گیاهی و حیات وحش می گردد.

چوب پلاست