کفپوش و کاربردهای آن

به لایه ای که جهت اتمام کف ساخته شده مکانهای مختلف برای ایجاد جلوه بصری استفاده می شود کفپوش گفته می شود . کفپوشها بنا بر کاربری محل مورد نظر و اقلیم محل دارای انواع گوناگونی هستند مانند سنگ و سرامیک ، انواع پوششهای رنگی مقاوم ، انواع منسوجات و انواع متریال ساخته شده از چوب و مشتقات آن و سایر.

در طراحی های معماری از سالیان بسیار دور استفاده از چوب در مناطق جنگلی و ساختمانهای لوکس یکی از پر کاربرد ترین این پوششها بوده است ، در زمان حال نیز چوب بعنوان یکی از المانهای بسیار مهم در معماری بسیار پر کاربرد می باشد و بیشتر در فضای داخلی و خارجی از انواع آن و مشتقاتش استفاده می گردد.

چوب پلاستیک یا وود پلاست بعنوان یکی از مشتقات بسیار پر کاربرد چوب که از ترکیب چوب و پلیمر حاصل می گردد جایگزین بسیار مناسبی بجای چوب و ترموود در فضاهای خارجی بخصوص ویلا، روف گاردن، استخرها و هر فضایی که بر اساس طرح پیشنهادی معماران نیاز به کاربرد چوب بعنوان کفپوش است.

مزیت کامپوزیتهای کفپوش پلی وود نسبت به چوب دوام بالاتر آن بخصوص در شرایط متفاوت آب و هوایی و دمایی، رطوبت ،تابش خورشید ، عدم نیاز به بازسازی دوره ای و مهمتر از همه موارد ذکر شده ، دوستدار محیط زیست بودن این محصول می باشد.

کپفوش چوب پلاست