كامپوزيتهاي چوب پلاستيك

استفاده از چوب پلاست در معماری

معماری داخلی نمایش مهارت و هنر خلق آرامش و رفاه است. طراحی فضای داخلی با حفظ اصالت و روح ساختمان انجام می گیرد. استفاده از المان های هویتی به گونه ای که منجر به خلق محیطی دلنشین، جذاب و کاربری بهتر ساختمان شود نشان از توانایی معماری دارد. معمار در این وادی تلاش می کند تا با بهره گیری از تمامی امکانات و دسترسی ها در کنار مهارت و جسارت خود در طراحی، طرحی نو، کاربردی و یکتا را در فضای در اختیار ایجاد کند.

با توجه به پیشرفت های اخیر در علوم مختلف، طراحی و معماری فضای داخلی نیز دچار تحولی شگرف شده است. معماران و طراحان داخلی فضای اداری، سازمانی و خانگی نیز معیارهای طراحی خود را تغییر داده اند. استفاده ی بهینه از فضا، ایجاد حجم های مختلف، تنوع در کاربری از زنگ ، حضور هدفمند از نور و انرژی، استفاده از مواد اولیه دوست دار محیط زیست و بسیاری از ویژگی های دیگر این روزها به کمک معماران در طراحی نوین آمده اند.

مواد مورد استفاده در طراحی و معماری فضای داخلی همیشه به یکی از چالش های معماران در طراحی فضایی داخلی بوده است. تغییرات در نگرش نسبت به معماری داخلی ساختمان در سال های اخیر منجر به ظهور، تولید و کاربری مواد و ابزارهای نوینی شده است. در حال حاضر مقایسه ی صنعت چوب و مصالح کف سازی با چند سال گذشته می تواند این موضوع را به وضوح نشان دهد.

یکی از این مواد تولید شده در سال های اخیر که از محبوبیت و مقبولیت بسیار زیادی در بین کارفرماهای صنعتی و خانگی برخوردار است کامپوریت چوب پلاست است. قابلیت‌هایی چون انعطاف پذیری، تنوع در طرح، رنگ و جنس، در دسترس بودن، تعمیر و نگهداری آسان، دوام بالا از مهمترین ویژگی‌های کامپوزیت‌های چوب پلاست هستند که به اختصار WPC خوانده می‌شوند.

نماپوش و کف سازی هایی که با کامپوزیت چوب پلاست طراحی و اجرا می شوند می توانند به سادگی باعث جلوه ای شایسته و یگانه برای سازمان، ارگان و یا مصارف خانگی شوند.  در گزارش پیش که توسط تیم تحقیق و توسعه‌ی گروه صنعتی… گردآوری شده، مزایا، تفاوت‌ها و انواع مختلف کامپوزیت چوب پلاست برای شما گردآوری شده است.

بنابراین اگر به دنیال تغییر در فضای داخلی اداری، صنعتی، خانگی خود مطابق با جدید‌ترین فناورری‌ها هستید. اگر می خواهید کف سازی نوینی در محیط کسب و کار خود، محل زندگی خود ایجاد کنید. اگر می خواهید همراه با بروزترین مصالح ساختمانی مدرن بودن را برای خود و تیم خود در کسب و کار با طراحی نوین به ارمغان بیاورید با ما در ارتباط باشد.

ساختار کامپوزیت چوب پلاست چگونه است؟

همان گونه که در این گزارش اشاره کردیم دو بخش چوب و پلیمر اصلی‌ترین مواد تشکیل دهنده‌ کامپوزیت چوب پلاست هستند. چوب مورد استفاده در ساختار پلمیر چوب پلاست؛ به شکل ذرات خرد، خشک و در اندازه‌ی ذرات مشخص است که به آن «آرد چوب و یا خاک اره» می‌گویند. مراحل تغییر و خردایش خاک اره و خرده چوب‌ها باید به گونه‌ای انجام شود که اندازه ذرات نهایی به اندازه‌ی کافی و مورد نیاز برسند. یکی از دلائل استفاده از ذرات چوب در این فناوری، قابلیت جذب رطوبت توسط چوب بدون تغییر در ساختار نام برد. این ویژگی در بلند مدت می‌تواند به دوام کامپوزیت چوب پلاست کمک کند.

پلیمرهای مورد استفاده در ساختار کامپوزیت چوب پلاست نیز پس از رسیدن به دمای ذوب با خرده چوب ترکیب می‌شوند. وجود پلیمر انعطاف‌پذیری و مقاوت محصول نهایی را نسبت به ارتعاش و ضربه افزایش می‌دهد. قابلیت شکل‌پذیری پلیمر این خصوصیت بزرگ را در کامپوزیت چوب پلاست ایجاد کرده است که سفارشی‌سازی آن برای طراحی‌های خاص نیز انجام شود. چسب، تثبیت کنندها، رنگ و عوامل کف‌زا دیگر افزودنی‌های صنعتی هستند که در فرآیند تهیه محصول نهایی به کار می‌روند.

روش‌های مختلفی برای تهیه کامپوزیت چوب پلاست وجود دارد اما روش اکستروژن جزو محبوب و متداول‌ترین روش‌ها برای تولید است.

چگونه کامپوزیت چوب پلاست تهیه کنیم؟ از کدام مرکز مشورت بگیریم؟

تمامی موارد ذکر شده جزو تجریبات گروه فنی و طراحی ما بوده که به صورت خلاصه در این مقاله برای شما نگارش شده است. در نهایت اگر به خرید و اجرای دکوراسیون داخلی و طراحی مدرن در سازمان خود فکر می‌کنید، ما امیدواریم این گزارش برای شما مفید بوده باشد. این‌ها و بسیار ناگفته‌های دیگر که در مقالات قبلی آن‌ها را ذکر کرده و یا خواهیم گفت همگی جزو مزایای تغییر در ساختار معماری داخلی و دکوراسیون داخلی و استفاده از کامپوزیت چوب پلاست و تغییر نگرش نسبت به آن در سازمان شما خواهند بود.

ما در شرکت آدورا فراز آریا، با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه‌ی ساختمان و دکوراسیون داخلی و واردات درب‌های اتوماتیک، ضد حرق و… می‌توانیم به شما در داشتن فضایی شاد، پویا و شایسته در اداره، سازمان و فضای خانگی کمک نماییم. شرکت آدورا با توجه به این که دارای تیم تحیقیق توسعه است به یکی از پیشروترین شرکت‌ها در این زمنیه در کشور شناخته می‌شود. تیم تحیق و توسعه‌ی ما با شناخت کامل بازار همواره در پی ان بوده که اقدام به تولید بهترین محصولات برای مشتریان خود نماید. رضایت مشتریان ازخدمات تحویل شده در شرکت ما، هرساله طبق بازخوردهای اماری از سوی بخش فروش و بازرگانی بررسی می‌شود نشان داده است که کیفیت و ارائه‌ی خدمت ما جزو بهترین‌ها بوده است.

بنابراین اگر به این موضوع فکر می‌کنید که سازمان شما از جهت دکوراسیون داخلی، کفپوش چوب پلاست و… دارای کیفیت چندان مناسب و شایسته‌ای نیست، زمان مناسب خرید و ورود به فروشگاه وجود دارد. تیم طراحی و تولید ما در تمامی این مراحل توانایی همکاری پیوسته با شما را دارد تا دفاتر شما مطابق با بهترین و به روزترین طراحی دکوراسیون تولید شود و شادابی و شایستگی را برای شما به ارمغان بیاورد. ما تمام توان خود را در جهت رفاه شما مطابق با علم روز انجام خواهیم تا فضای کاری بهتری برای شما و همکارانتان ایجاد کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *