كامپوزيتهاي چوب پلاستيك

چرا دکوراسیون کامپوزیت چوب پلاست برای پروژه

معماری مدرن و استفاده از کامپوزیت چوب پلاست

کمتر از چندماه پیش نگاره هایی بر تکه های سفال در باقی مانده های مصر باستان کشف شد که شامل نقشه ی معماری ساختمان بود. محققان و دانشمندان پس از اثبات تاریخی بودن آن، معماری را به عنوان دومین شغل تاریخ نام نهادند. اهمیت معماری داخلی با توجه به پیشینه ی تاریخی آن و کاربردهای آن در حال حاضر بر کسی پوشیده نیست. گذر زمان و استفاده از تکنولوژی های روز در معماری داخلی امروزه آن را به شغلی مهم و غیر قابل انکار در ساختمان ها و سازه ها تبدیل کرده است. یکی از فناوری های نوینی که در حال حاضر به در معماری نوین مورد استفاده قرار می گیرد کامپوزیت چوب پلاست است.

اکثر مالکین املاک تجاری و غیر تجاری، استخرها، رستوران ها و… امروزه به دنبال استفاده از تخته‌های کامپوزیت چوب پلاست برای داشتن دکوری بی نظیر، یکتا و با دوام هستند. تیم مهندسی و تحقیق و توسعه ما در گزارش پیش رو به مزیت های استفاده از کامپوزیت چوب پلاست در استخرهای شخصی و عمومی خواهد پرداخت و سوالاتی نظیر چرا کامپوزیت چوب پلاست؟ چرا استفاده از چوب را کنار باید بگذاریم؟ آیا کامپوزیت چوب پلاست دوام کافی را دارد؟ و بسیاری دیگر را در این گزارش پاسخ خواهد داد.

معماری نوین استخر با کامپوزیت چوب پلاست

چرا مالکین استخرهای خصوصی و عمومی به دنیال یک سکوی بی‌خطر و بدون تعمیر و نگهداری در اطراف استخرهای خود و در نزدیکی آب هستند.  پاسخ به این سوال علاوه بر این که مشخص است اما شامل بایدها و نباید هایی است که در ادامه به ان خواهیم پرداخت.

کامپوزیت چوب پلاست علاوه بر دوام، ارزش بیشتری به نمای کلی و ساختار ساختمان می‌دهد که می‌تواند ساختمان را از سایر ساختمان‌های همسان خود متمایز کند. علاوه بر این هزینه اولیه نصب، یکپارچه‌گی، زیبایی، و هزینه‌های تعمیر و نگهداری پایین مسبب شده است استفاده از چوب و نمای سنتی از گزینه‌های انتخاب کارفرما خارج شود.

در اینجا چندین تفاوت اساسی وجود دارد که ما به اشاره به آن‌ها می‌خواهیم به شما پیشنهاد بدهیم که به جای استفاده از روش‌های طراحی و سنتی دکوراسیون مانند استفاده از چوب، فلز، پلیمر و پلاستیک اقدام به استفاده از کامپوزیت چوب پلاست نمایید. اگر می‌خواهید که با این موارد آشنا شوید تا انتهای این گزارش همراه ما باشید.

از بین رفتن رنگ در چوب‌ها و دوام بالای رنگ در کامپوزیت چوب پلاست 

در حالی که معماری و طراحی داخلی با دکوراسیون‌هایی که به وسیله‌ی چوب سنتی طراحی شده و استفاده می‌شوند ممکن است در ابتدا و پس از اتمام کار خارق العاده و چشم نواز به نظر برسند، اما حفظ این ظاهر به کار و نگهداری بسیار زیادی نیاز دارد. که نه تنها هزینه‌ی زیادی را به کارفرما و یا مالک تحمیل می‌کند بلکه زمان را که مهمترین بخش از زندگی است را از او می‌گیرد.

مطالعات ما نشان داده استکه پس از اینکه تقریباً یک سال، نیاز است الوارهای چوبی مجدداً رنگ‌آمیزی شوند. این تغییر رنگ به علت برخورد آب و همچنین تحت برخورد اشعه‌ی ماوراء بنفش خورشید پس از گذشت زمان تغییر خواهد رد و ظاهر خوبی به معماری سازه های طراحی شده برای استخرها، نمی دهد. همچنین به صورت هر دو سال یک بار به طور میانگین می‌بایست تعدادی از الوارهای چوبی را با الوارهای آسیب دیده جایگزین نمود تا آسیب های چوب از نظر ظاهری، خم شدن ها، شکستی(عمماض به خاطر ضربه و انبساط و انقباض به علت تغییر دما رخ می دهد) … طراحی سازه را دچار مشکل نکند و ساختار آن را تغییر ندهد. در عین حال کامپوزیت چوب پلاست به رنگ‌آمیزی و تجدید رنگ‌آمیزی احتیاج ندارند زیرا با اجزایی از جمله بازدارنده‌های UV خاص که در برابر تغییر و در مواردی محو شدن رنگ مقاومت می‌کنند، تولید می‌شوند.

ضخامت کامپوزیت چوب پلاست با لایه‌ای از پلی پروپیلن اکسترود شده که سطح خارجی هر صفحه کامپوزیت چوب پلاست را نیز تشکیل می‌دهند. فرآیند تولید کامپوزیت چوب پلاست  مسبب افزایش دوام بسیار قابل قبولی در آن شده است که این بر خلاف الوارهای چوبی است. الوارهای چوبی و قطعات مختلف چوبی می توانند دچار پوسیدگی شوند و این پوسیدیگی به علت ایجاد مواد شیمیایی می تواند خطرناک باشد. ایجاد ویرووس ها، قارچ ها و باکتری های مختلف در طول زمان می تواند علاوه بر افرادی که از فضا استفاده می کنند برای محیط زیست نیز خطر آفرین باشد.

مقاومت کامپوزیت چوب پلاست در برابر ترکیب آب و کلر

در حالی که هم سنگ‌های طبیعی که در طراحی، فضاسازی و دکوراسیون داخلی و خارجی صنایع مختلف و مصارف خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند و هم الوار سنتی در معرض لک شدن و آسب‌پذیری در هنگام مجاورت با نمک و کلر قرار دارند، کامپوزیت چوب پلاست در برابر این نوع آب نیز مقاوم است. از این روست که می‌توان کامپوزیت چوب پلاست را در زیر آب نیز مورد استفاده قرار داد.

رنگ رویه پوشش‌های مورد استفاده به دلیل تبخیر آب و کلر همواره در معرض خوردگی و تضعیف شدن است. این یکی از معضل‌های همیشگی برای صاحبان استخرهای تجاری و خانگی است. واکنش‌های شیمیایی و تولید میکروب، ویروس‌ها و قارچ‌های گوناگون و حضور آن‌ها در آب و پس از آن سرایت به استفاده کنندگان یکی از نگرانی هاست که استفاده از کامپوزیت‌های چوب پلاست می‌تواند به رفع آن کمک قابل توجهی نماید.

کامپوزیت‌های چوب پلاست شرکت آدوراوود برای سخت‌ترین شرایط آب و هوایی تولید و مهندسی شده اند. از این رو می‌تواند به خریداران این امکان و اطمینان خاطر را بدهد که دچار چنین مشکلاتی نخواهند شد.

مقاومت در برابر لغزش در چوب معمولی و کامپوزیت چوب پلاست

با توجه به طراحی‌های نوین اطراف استخرها، موضوع لغزش ناگهانی بسیار مهم است زیرا می‌تواند منجر به آسیب‌های جبران ناپذیری به افراد شود. چوب و الوارهای معمولی و حتی سنگ‌ها پس از تماس با آب توانایی ایجاد لغزش‌شان بیشتر می‌شود. کاهش سطح اصطکاک افراد با سطح موجب سر خوردن آن‌ها می‌شود. این موضوع در کنارهای استخرهای بزرگ، رودخانه‌ها و اسکله‌ها بسیار مهم است. سطح کامپوزیت چوب پلاست به گونه‌ای طراحی شده که این اتفاق رخ ندهد.

همچنین باید بدانیم که استفاده از چوب‌های سنتی می‌تواند سطح را مستعد کپک نماید. این موضوع در مکان‌های که آب آشامیدنی وجود دارد بسیار مهم تلقی می شود. کامپوزیت چوب پلاست با ضریب اصطکاک بالاتر که از پلی پروپیلن‌های همراه با چوب ناشی شده و کشش اضافی که دارد در صورت خیس بودن هم نسبت به چوب علاوه بر مقاوت بیشتر امکان تخریب کمتری را نیز دارد.

ساختار یکپارچه در کامپوزیت‌های چوب پلاست

چوب تنها در یک صورت از رطوبت در امان است و آن این است که در یک منطقه‌ی خشک و بی‌آب علف استقرار یابید در غیر این صورت در هر جایی دو تکه چوب به یکدیگر چسبانده شوند این احتمال وجود دارد که رطوبت به طریقی بین آن‌ها نفوذ کند و باعث تخریب شود. دقیقاً در جایی که رطوبت وجود دارد، فرصت و شرایط پوسیدگی چوب نیز وجود دارد و چوب پوسیده چوبی شکننده است. با وجود این واقعیت می توانیم بگوییم که هر نقطه ضعیف شده در داخل چارچوب چوبی ممکن است به یک تهدید امنیتی و جانی تبدیل شود.

وقتی چوب‌ها به صورت ریلی و در کنار بکدیگر قرار می‌گیرند، شرایط می‌تواند خطرناک‌تر نیز شود. استراتژی مناسب قاب‌بندی و اتصال دهنده‌های در طراحی استخر‌ها و فضای اطراف آن‌ها بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که یک اتصال دهنده‌ی قدرتمند و ایمن بین افرادی که از فضای باز اطراف و ان‌هایی که از استخر استفاده می‌کنند ایجاد شده است و از آن‌ها محافظت می کند.

دوام بالای کامپوزیت چوب پلاست

طول عمر دستگاه‌ها، ابزارهای مورد استفاده بر اغلب بر اساس مقاومت در برابر محیطی است که در آن کاربری دارند. این تقابل از طریق ترکیبی از چند مورد زیر نماشی می شود:

ویژگی‌های اختصاصی هر ماده استفاده شده

میزان استفاده از هر ماده در ترکیب کلی

نحوه و فرآیند تولید و ترکیب .

به عنوان مثال، خصوصیات کرنشی که کامپوزیت چوب پلاست دارد به گونه‌ای طراحی شده است که به آن اجازه می‌دهد رطوبت را دفع کند و رفع این مشکل استفاده از آن را به جای چوب سنتی مقرون به صرفه‌تر می‌کند. بنابراین طول عمر بیشتر و دوام بالا یک امر طبیعی است که در کامپوزیت چوب پلاست رخ می‌دهد. تیم تحقیق و توسعه‌ی شرکت آدوراوود برای تقویت بیشتر و افزایش عمر مفید کامپوزیت چوب پلاست در فرآیند تولید همواره تلاش می‌کند فرآیند طراحی را به گونه‌ای پیش ببرد تا بیشترین دوام و بالاترین کیفیت را در محصول نهایی خود داشته باشد.

یک سکوی استخر اگر تخت فشار ساخته شده باشد به علت تغییر دما، رطوبت و دیگر شرایط محیطی در طول زمان در بین بسط‌ها و شیوه‌ی نصب این امکان وجود دارد که دچار خوردگی گردد. طراحی شرکت آدوراوود به گونه‌ای است که تمامی اجزای مصرفی در طول زمان طراحی، در حین تولید به صورت ضد خوردگی (ضد زنگ) طراحی شده‌اند و از این رو می‌توان تضمین کرد که چنین مشکلی برای مصرف کننده پیش نخواهد آمد.

همیشگی بودن کامپوزیت چوب پلاست

حتی جزئی‌ترین مسائل در هنگام نصب و طراحی، مانند ناهماهنگی یا نوسان فاصله تخته‌ها و عرشه، می‌تواند باعث جمع شدن چوب ها ، رطوبت و تخریب شود. این‌عدم رعایت جزئیات می تواند باعث پوسیدگی زودتر از زمان چوب می‌شود. در اینجا نیز یک بار دیگر، مزیت کامپوزیت چوب پلاست نسبت به چوب خودنمایی می‌کند.

با توجه به اینکه کامپوزیت چوب پلاست با ترکیبی از مواد پلاستیکی پلی پروپیلن و الیاف چوب ساخته می‌شود، در واقع ذاتاً در برابر مشکلات ناشی از کپک، رشد کپک و تجمع رطوبت ناشی از بقایا و ذرات بسیار مصونیت دارد. کامپوزیت چوب پلاست علاوه بر این کمتر حساس به تغییرات ناشی از رطوبت و تغییر گرما، فاصله صحیح (و جریان آب) در اطراف منطقه عرشه در طول مدت کاربری است.

تنوع در استفاده از روش‌های منحنی چفت و بست منحصر به فرد به سازندگان و طراحان استخرها اجازه می‌دهد تا یک طراحی اختصاصی با استفاده از کامپوزیت چوب پلاست برای مشتریان در نظر بگیرند. و همان گونه که مشخص است این انعطاف‌پذیری می‌تواند زمان انجام پروژه را در مقابل استفاده از چوب به نصف کاهش دهد.

نتیجه‌گیری

تمامی موارد ذکر شده جزو تجریبات گروه فنی و طراحی ما بوده که به صورت خلاصه در این مقاله برای شما نگارش شده است. در نهایت اگر به خرید و اجرای دکوراسیون داخلی و طراحی مدرن در سازمان خود فکر می‌کنید، ما امیدواریم این گزارش برای شما مفید بوده باشد. این‌ها و بسیار ناگفته‌های دیگر که در مقالات قبلی آن‌ها را ذکر کرده و یا خواهیم گفت همگی جزو مزایای تغییر در ساختار معماری داخلی و دکوراسیون داخلی و استفاده از کامپوزیت چوب پلاست و تغییر نگرش نسبت به آن در سازمان شما خواهند بود.

ما در شرکت آدورا فراز آریا، با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه‌ی ساختمان و دکوراسیون داخلی و واردات درب‌های اتوماتیک، ضد حرق و… می‌توانیم به شما در داشتن فضایی شاد، پویا و شایسته در اداره، سازمان و فضای خانگی کمک نماییم.

شرکت آدورا با توجه به این که دارای تیم تحیقی توسعه است به یکی از پیشروترین شرکت‌ها در این زمنیه در کشور شناخته می‌شود. تیم تحیق و توسعه‌ی ما با شناخت کامل بازار همواره در پی ان بوده که اقدام به تولید بهترین محصولات برای مشتریان خود نماید. رضایت مشتریان ازخدمات تحویل شده در شرکت ما، هرساله طبق بازخوردهای اماری از سوی بخش فروش و بازرگانی بررسی می‌شود نشان داده است که کیفیت و ارائه‌ی خدمت ما جزو بهترین‌ها بوده است.

بنابراین اگر به این موضوع فکر می‌کنید که سازمان شما از جهت دکوراسیون داخلی، کفپوش چوب پلاست و… دارای کیفیت چندان مناسب و شایسته‌ای نیست، زمان مناسب خرید و ورود به فروشگاه وجود دارد. تیم طراحی و تولید ما در تمامی این مراحل توانایی همکاری پیوسته با شما را دارد تا دفاتر شما مطابق با بهترین و به روزترین طراحی دکوراسیون تولید شود و شادابی و شایستگی را برای شما به ارمغان بیاورد. ما تمام توان خود را در جهت رفاه شما مطابق با علم روز انجام خواهیم تا فضای کاری بهتری برای شما و همکارانتان ایجاد کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *